ART / Lithographs / Litograph in colors 7457052
*
nr 745 7052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52,
LITOGRAPH IN COLORS (F), K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.
Droit De Suite
Estimate:
700
Sold:
SEK 950
Auction date:
Monday Mars 5 2012
at 17:09:06
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/2 19:38:00
1
300 kr
3/3 12:01:46
2
750 kr
4/3 18:14:24
3
750 kr
4/3 18:14:51
3
850 kr
4/3 22:47:28
4
850 kr
4/3 22:48:49
4
900 kr
5/3 16:49:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.
Read more about Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik k g nilson karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45
*
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.
Read more about Karl Gustaf KG Nilson
nr 745 7052
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52,
LITOGRAPH IN COLORS (F), K G Nilson, "Huset" EA 10/25, signerad -2002, ramens innermått: 54x52
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 700 |
Sold: | SEK 950 |
Auction date: |
Monday Mars 5 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/2 19:38:00 | 1 | 300 kr |
3/3 12:01:46 | 2 | 750 kr |
4/3 18:14:24 | 3 | 750 kr |
4/3 18:14:51 | 3 | 850 kr |
4/3 22:47:28 | 4 | 850 kr |
4/3 22:48:49 | 4 | 900 kr |
5/3 16:49:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, Swedish painter, born 1942.Read more about Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik k g nilson karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
today
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:45